...

Budynek Wielorodzinny na Gocławku

Nowoczesny Budynek Wielorodzinny

Nowoczesny budynek mieszkalny wielorodzinny to nie tylko architektura wpisująca się w nowe trendy, ale także a może przede wszystkim odpowiedź na współczesne potrzeby funkcjonalne.

Inwestycja mieszkaniowa zrealizowana właśnie i oddana do użytku z końcem 2020 roku na warszawskim Gocławku, której projekt powstał w naszej pracowni usytuowana jest w otoczeniu niewielkich budynków wielorodzinnych, willi miejskich, domów jednorodzinnych o przyjaznej dla mieszkańca skali w zielonym i cichym otoczeniu.

Komfort Zamieszkania

Budynek wielorodzinny w takiej skali i takim miejscu na mapie Warszawy jest świetną alternatywą dla mieszkania w „bloku” w typowych mieszkaniowych dzielnicach miasta.

Mieszkanie w takim budynku bardziej przypomina mieszkanie w kamienicy z własnym zagospodarowanym ogrodem, miejscem rekreacji, relaksu i kontaktu z najbliższymi sąsiadami.

Budynek wyposażony we wszystko czego potrzeba dziś do wygodnego funkcjonowania w zielonym otoczeniu: winda, parkingi wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych, pojemna rowerownia oraz takie standardowe już rozwiązania jak wentylacja mechaniczna czy szerokopasmowy internet. Balkon lub ogródek do każdego z mieszkań dopełnia wszystkich podstawowych potrzeb i podnosi komfort mieszkańców.

Dodatkowa wspólna przestrzeń choć niewielka, została urządzona w sposób funkcjonalny i tak aby można było łatwo z niej skorzystać. Zieleń, ławka, pergola usytuowane za budynkiem od nasłonecznionej strony zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Części Wspólne

Strefa wejściowa nie jest ograniczona wyłącznie do przedsionka i miejsca na umieszczenie skrzynek pocztowych oraz korytarza. Zaraz za drzwiami do budynku powierzchnia ta poszerza się o spory hol z widoczną klatką schodową oraz zlokalizowaną przy niej windą. Oprócz doświetlenia poprzez drzwi wejściowe wykonane jako przeszklone, strefa wejściowa doświetlona jest także od strony klatki schodowej. To rozwiązanie powoduje, że przestrzeń ta jest rzeczywiście reprezentacyjna, czujemy się w niej dobrze i nie musimy przemykać się ciemnym i ciasnym korytarzem do naszego mieszkania.

Architektura budynku nawiązuje do otaczających powstałych na tym terenie w ostatnich latach realizacji budynków apartamentowych mieszkalnych.

Proste nowoczesne zestawienie jasnych brył i wykończenia w odcieniach szarości w powściągliwym, umiarkowanym tonie nadaje budynkowi elegancji i przejrzystości.

Sposób rozwiązania przestrzeni, architektura, detal odpowiada na współczesne trendy a także potrzeby funkcjonalne i estetyczne przyszłych mieszkańców.

Może zanteresujesz się również innymi naszymi artykułami?

Nadbudowa Willi

Nadbudowa Willi

Nadbudowa miejskiej willi w zabudowie bliźniaczej w sercu Warszawy – ul Rzymska Nadbudowa willi, budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej w historycznej dzielnicy Warszawy to temat o tyle ciekawy i pasjonujący co pracochłonny. Trudny, bo trzeba współpracować z...

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt Kamienicy Warszawa - Odnowienie Zabytku Zabytkami warszawskimi, zajmujemy się jako projektanci  i miłośnicy zabudowy dawnej Warszawy. Nasze projekty remontów kamienic Warszawskich przedstawialiśmy już nie raz. Pomimo trwającej już od wielu lat wspomaganej...

Trudna działka

Trudna działka

Trudna działka Jak wybudować dom gdzie są same ograniczenia. Ciekawy dom, który został niemal „wyrzeźbiony”, aby mógł stanąć na niezwykle wymagającym terenie. Takie wyzwania dla architekta z wyobraźnią dają efekt oryginalnych, nowatorskich rozwiązań.Pomysł na budowę...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.