...

Dom o wielu obliczach

Dom o wielu obliczach – Dom na miarę marzeń

Co widzisz, gdy myślisz o projekcie swojego wymarzonego domu? Jak większość z nas, zapewne wyobrażasz sobie idealny budynek na miarę swoich potrzeb, stojący w przepięknym otoczeniu bujnej przyrody… Idąc dalej, myślami zaglądasz do przestronnej i pięknie oświetlonej kuchni, potem do przytulnego salonu z kominkiem, skąd przejść możesz na szeroki taras z widokiem na ogród… ehhh, gdyby tak mieć nieograniczony budżet i móc zrealizować wszystkie swoje marzenia.

Marzenia do spełnienia

Nieograniczony budżet to w przypadku większości z nas niemal marzenie „ściętej głowy”. Chcąc stworzyć swoje miejsce na ziemi i wybudować dom na miarę potrzeb przy dużych ograniczeniach finansowych możemy spędzić mnóstwo czasu na poszukiwaniu odpowiedniego projektu. Owszem przydałby się duży salon, ale czy robić go kosztem dodatkowego pokoju dla gości? A w przypadku niewielkiej działki, może warto pomniejszyć powierzchnię użytkową, by latem cieszyć się większym tarasem? A kuchnia? Na co dzień niewiele się w niej dzieje, ale wypełnia się ludźmi kilka razy do roku, gdy zjeżdża się rodzina… Jak zatem zaprojektować dom, aby cieszyć się nim przez cały rok i przy każdej okazji?

Dom o wielu obliczach

Pomysłowy architekt znajdzie rozwiązanie na każdą potrzebę inwestora. Naszą propozycją jest dom o wielu obliczach, zmieniający swój charakter zawsze wtedy, gdy trzeba dostosować się do sytuacji. To zupełnie niestandardowe rozwiązanie, ale może spodobać się tym, którzy mają dużą wyobraźnię i cenią sobie oryginalność. Wyobraź sobie dom zupełnie otwarty, bez ścian i ograniczeń, w którym jak z klocków możesz zbudować przestrzeń, jaka w danym momencie będzie najbardziej odpowiednia! Przytulny salon na zimowe wieczory zawsze możesz „otworzyć”, gdy pojawią się goście. Niewielką kuchnię powiększasz tylko przed wigilią i tworzysz dodatkową sypialnię dla gości, ograniczając jej przestrzeń ruchomą ścianą. A latem, dzięki ruchomym ścianom elewacji zamieniasz gabinet w przestronny taras i cieszysz się zupełnie nową aranżacją!

Ruchomy projekt na miarę

Dzięki ruchomej elewacji i mobilnym ścianom wewnątrz twój dom może zmieniać swoje oblicze zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba. Odpowiednio dobrane materiały naturalne, drewno lub stalowe elementy sprawią, że za każdym razem wnętrze będzie wyglądało stylowo i oryginalnie.

Nawet przy tak nietypowych rozwiązaniach, projektujemy dom, biorąc pod uwagę późniejsze koszty eksploatacyjne. Odpowiednie oświetlenie naturalne, energooszczędna instalacja i właściwe ocieplenie budynku sprawią, że żadna „nowa” aranżacja wnętrza, nie będzie generowała dodatkowych kosztów związanych użytkowaniem budynku.

Jeśli wciąż nie możesz zdecydować, jaki metraż powinny mieć poszczególne pomieszczenia w twoim nowym domu, puść wodze fantazji i zobacz, jak twój dom może dostosować się do Ciebie!

Może zanteresujesz się również innymi naszymi artykułami?

Budynek Wielorodzinny na Gocławku

Budynek Wielorodzinny na Gocławku

Nowoczesny Budynek Wielorodzinny Nowoczesny budynek mieszkalny wielorodzinny to nie tylko architektura wpisująca się w nowe trendy, ale także a może przede wszystkim odpowiedź na współczesne potrzeby funkcjonalne. Inwestycja mieszkaniowa zrealizowana właśnie i oddana...

Trudna działka

Trudna działka

Trudna działka Jak wybudować dom gdzie są same ograniczenia. Ciekawy dom, który został niemal „wyrzeźbiony”, aby mógł stanąć na niezwykle wymagającym terenie. Takie wyzwania dla architekta z wyobraźnią dają efekt oryginalnych, nowatorskich rozwiązań.Pomysł na budowę...

Badania gruntu przed budową domu

Badania gruntu przed budową domu

Badania gruntu przed budową domu Ukryte koszty podczas budowy spędzają sen z powiek każdego inwestora. Każdy, kto choć raz zdecydował się na postawienie domu wie, że pomimo szczegółowej wyceny projektu, zdarzają się „niespodzianki” podczas jego realizacji. Jedna z...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.