...

Dom o wielu obliczach

Dom o wielu obliczach – Dom na miarę marzeń

Co widzisz, gdy myślisz o projekcie swojego wymarzonego domu? Jak większość z nas, zapewne wyobrażasz sobie idealny budynek na miarę swoich potrzeb, stojący w przepięknym otoczeniu bujnej przyrody… Idąc dalej, myślami zaglądasz do przestronnej i pięknie oświetlonej kuchni, potem do przytulnego salonu z kominkiem, skąd przejść możesz na szeroki taras z widokiem na ogród… ehhh, gdyby tak mieć nieograniczony budżet i móc zrealizować wszystkie swoje marzenia.

Marzenia do spełnienia

Nieograniczony budżet to w przypadku większości z nas niemal marzenie „ściętej głowy”. Chcąc stworzyć swoje miejsce na ziemi i wybudować dom na miarę potrzeb przy dużych ograniczeniach finansowych możemy spędzić mnóstwo czasu na poszukiwaniu odpowiedniego projektu. Owszem przydałby się duży salon, ale czy robić go kosztem dodatkowego pokoju dla gości? A w przypadku niewielkiej działki, może warto pomniejszyć powierzchnię użytkową, by latem cieszyć się większym tarasem? A kuchnia? Na co dzień niewiele się w niej dzieje, ale wypełnia się ludźmi kilka razy do roku, gdy zjeżdża się rodzina… Jak zatem zaprojektować dom, aby cieszyć się nim przez cały rok i przy każdej okazji?

Dom o wielu obliczach

Pomysłowy architekt znajdzie rozwiązanie na każdą potrzebę inwestora. Naszą propozycją jest dom o wielu obliczach, zmieniający swój charakter zawsze wtedy, gdy trzeba dostosować się do sytuacji. To zupełnie niestandardowe rozwiązanie, ale może spodobać się tym, którzy mają dużą wyobraźnię i cenią sobie oryginalność. Wyobraź sobie dom zupełnie otwarty, bez ścian i ograniczeń, w którym jak z klocków możesz zbudować przestrzeń, jaka w danym momencie będzie najbardziej odpowiednia! Przytulny salon na zimowe wieczory zawsze możesz „otworzyć”, gdy pojawią się goście. Niewielką kuchnię powiększasz tylko przed wigilią i tworzysz dodatkową sypialnię dla gości, ograniczając jej przestrzeń ruchomą ścianą. A latem, dzięki ruchomym ścianom elewacji zamieniasz gabinet w przestronny taras i cieszysz się zupełnie nową aranżacją!

Ruchomy projekt na miarę

Dzięki ruchomej elewacji i mobilnym ścianom wewnątrz twój dom może zmieniać swoje oblicze zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba. Odpowiednio dobrane materiały naturalne, drewno lub stalowe elementy sprawią, że za każdym razem wnętrze będzie wyglądało stylowo i oryginalnie.

Nawet przy tak nietypowych rozwiązaniach, projektujemy dom, biorąc pod uwagę późniejsze koszty eksploatacyjne. Odpowiednie oświetlenie naturalne, energooszczędna instalacja i właściwe ocieplenie budynku sprawią, że żadna „nowa” aranżacja wnętrza, nie będzie generowała dodatkowych kosztów związanych użytkowaniem budynku.

Jeśli wciąż nie możesz zdecydować, jaki metraż powinny mieć poszczególne pomieszczenia w twoim nowym domu, puść wodze fantazji i zobacz, jak twój dom może dostosować się do Ciebie!

Może zanteresujesz się również innymi naszymi artykułami?

Projekt remontu kamienicy Warszawa

Projekt remontu kamienicy Warszawa

Projekt remontu kamienicy Warszawa Wpisywanie zabytków do rejestrów, czyli Gminnej Ewidencji Zabytków czy Rejestru Zabytków, w ostatnich latach przybiera intensywną formę. Zmiany w prawie budowlanym a także w ustawie o Zabytkach spowodowały w praktyce zrównanie rangi...

Nadbudowa Willi

Nadbudowa Willi

Nadbudowa miejskiej willi w zabudowie bliźniaczej w sercu Warszawy – ul Rzymska Nadbudowa willi, budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej w historycznej dzielnicy Warszawy to temat o tyle ciekawy i pasjonujący co pracochłonny. Trudny, bo trzeba współpracować z...

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt Kamienicy Warszawa - Odnowienie Zabytku Zabytkami warszawskimi, zajmujemy się jako projektanci  i miłośnicy zabudowy dawnej Warszawy. Nasze projekty remontów kamienic Warszawskich przedstawialiśmy już nie raz. Pomimo trwającej już od wielu lat wspomaganej...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.