...

Trudna działka

Trudna działka

Jak wybudować dom gdzie są same ograniczenia.

Ciekawy dom, który został niemal „wyrzeźbiony”, aby mógł stanąć na niezwykle wymagającym terenie. Takie wyzwania dla architekta z wyobraźnią dają efekt oryginalnych, nowatorskich rozwiązań.
Pomysł na budowę swojego wymarzonego domu można zrealizować nawet w trudnych warunkach na których usytuowana będzie potencjalna inwestycja.

W przypadku małej działki trójkątnej, czy wielokątnej gdy teren ma ograniczenia i jest trudny, najlepiej sprawdzi się projekt indywidualny. Projekt indywidualny zawiera wszystko to co potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Na podstawie takiego projektu można zbudować i wykończyć swój wymarzony dom. Będzie to dom wyjątkowy, wykonany tylko na zamówienie, skrojony na konkretne potrzeby. Koszt takiego projektu nie musi być wcale wysoki. Dobra dla zamawiającego cena jest realna a projekt budowlany wykonany przez architekta z odpowiednim doświadczeniem będzie spełnieniem oczekiwań każdego klienta.

Ograniczenia terenu

Zarówno wymagający teren jak i inne ograniczenia – zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy decyzja o warunkach zabudowy to pole do działania każdego projektanta. Przyszły dom może być usytuowany na terenie chronionym przez konserwatora zabytków. Można też zbudować dom na terenie znajdującym się pod ochroną środowiska – na terenie krajobrazu chronionego, w parku krajobrazowym lub tam, gdzie jest Obszar Natura 2000.

Wiele takich ograniczeń nie jest przeszkodą dla wspaniałej wizji przyszłego domu. Futurystyczny kształt budynku czy klasyczna bryła, a może wyjątkowe elewacje? Indywidualny projekt to nie tylko wyjątkowe rozwiązanie dla klienta. To też dopasowanie do wymagającego i trudnego terenu. To odpowiedź na potrzeby. To także oszczędność na późniejszym etapie, kiedy już dom budujemy, a potem użytkujemy.

Skomplikowane warunki terenowe potrafią dać zaskakujące rozwiązania.

Taki dom będzie zachwycał, będzie inspirujący zarówno dla jego mieszkańców jak i przechodniów czy oglądających. Taki dom może wzbogacić krajobraz, uczynić go takim aby był ciekawy i nieszablonowy.

Jak znaleźć pomysł na taki projekt?

Pomysł na rozwiązania i architekturę można wziąć na przykład z historii. Budynek wzniesiony na terenie wiejskim powinien odpowiadać na tradycję miejsca, szanować jego kulturę. Budynek może być zarówno nowoczesny a jednocześnie dopasowany do krajobrazu. Na przykład nowoczesna oryginalna bryła budynku z użyciem tradycyjnych rozwiązań elewacyjnych czy materiałowych, które zastosowano w sąsiednich budynkach, może uczynić projekt wyjątkowym a jednocześnie dopasowanym do krajobrazu.

To może być użycie drewna w sposób ciekawy, który uwydatni jego detal i nawiąże do otaczającej zabudowy.

W każdym krajobrazie można szukać inspiracji, należy tylko patrzeć, słuchać i odpowiadać.

Może zanteresujesz się również innymi naszymi artykułami?

Budynek Wielorodzinny na Gocławku

Budynek Wielorodzinny na Gocławku

Nowoczesny Budynek Wielorodzinny Nowoczesny budynek mieszkalny wielorodzinny to nie tylko architektura wpisująca się w nowe trendy, ale także a może przede wszystkim odpowiedź na współczesne potrzeby funkcjonalne. Inwestycja mieszkaniowa zrealizowana właśnie i oddana...

Badania gruntu przed budową domu

Badania gruntu przed budową domu

Badania gruntu przed budową domu Ukryte koszty podczas budowy spędzają sen z powiek każdego inwestora. Każdy, kto choć raz zdecydował się na postawienie domu wie, że pomimo szczegółowej wyceny projektu, zdarzają się „niespodzianki” podczas jego realizacji. Jedna z...

Mały dom

Mały dom

Mały dom – dlaczego warto nie przesadzać? Mały dom jest ekstraktem naszych potrzeb. Często nasze wymagania i oczekiwania są bowiem większe niż tak naprawdę potrzebujemy. Z domem jest bowiem jak z miastem – chodzimy tylko po niektórych ulicach, więc może warto bez...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.