...

Trudna działka

Trudna działka

Jak wybudować dom gdzie są same ograniczenia.

Ciekawy dom, który został niemal „wyrzeźbiony”, aby mógł stanąć na niezwykle wymagającym terenie. Takie wyzwania dla architekta z wyobraźnią dają efekt oryginalnych, nowatorskich rozwiązań.
Pomysł na budowę swojego wymarzonego domu można zrealizować nawet w trudnych warunkach na których usytuowana będzie potencjalna inwestycja.

W przypadku małej działki trójkątnej, czy wielokątnej gdy teren ma ograniczenia i jest trudny, najlepiej sprawdzi się projekt indywidualny. Projekt indywidualny zawiera wszystko to co potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Na podstawie takiego projektu można zbudować i wykończyć swój wymarzony dom. Będzie to dom wyjątkowy, wykonany tylko na zamówienie, skrojony na konkretne potrzeby. Koszt takiego projektu nie musi być wcale wysoki. Dobra dla zamawiającego cena jest realna a projekt budowlany wykonany przez architekta z odpowiednim doświadczeniem będzie spełnieniem oczekiwań każdego klienta.

Ograniczenia terenu

Zarówno wymagający teren jak i inne ograniczenia – zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy decyzja o warunkach zabudowy to pole do działania każdego projektanta. Przyszły dom może być usytuowany na terenie chronionym przez konserwatora zabytków. Można też zbudować dom na terenie znajdującym się pod ochroną środowiska – na terenie krajobrazu chronionego, w parku krajobrazowym lub tam, gdzie jest Obszar Natura 2000.

Wiele takich ograniczeń nie jest przeszkodą dla wspaniałej wizji przyszłego domu. Futurystyczny kształt budynku czy klasyczna bryła, a może wyjątkowe elewacje? Indywidualny projekt to nie tylko wyjątkowe rozwiązanie dla klienta. To też dopasowanie do wymagającego i trudnego terenu. To odpowiedź na potrzeby. To także oszczędność na późniejszym etapie, kiedy już dom budujemy, a potem użytkujemy.

Skomplikowane warunki terenowe potrafią dać zaskakujące rozwiązania.

Taki dom będzie zachwycał, będzie inspirujący zarówno dla jego mieszkańców jak i przechodniów czy oglądających. Taki dom może wzbogacić krajobraz, uczynić go takim aby był ciekawy i nieszablonowy.

Jak znaleźć pomysł na taki projekt?

Pomysł na rozwiązania i architekturę można wziąć na przykład z historii. Budynek wzniesiony na terenie wiejskim powinien odpowiadać na tradycję miejsca, szanować jego kulturę. Budynek może być zarówno nowoczesny a jednocześnie dopasowany do krajobrazu. Na przykład nowoczesna oryginalna bryła budynku z użyciem tradycyjnych rozwiązań elewacyjnych czy materiałowych, które zastosowano w sąsiednich budynkach, może uczynić projekt wyjątkowym a jednocześnie dopasowanym do krajobrazu.

To może być użycie drewna w sposób ciekawy, który uwydatni jego detal i nawiąże do otaczającej zabudowy.

W każdym krajobrazie można szukać inspiracji, należy tylko patrzeć, słuchać i odpowiadać.

Może zanteresujesz się również innymi naszymi artykułami?

Projekt remontu kamienicy Warszawa

Projekt remontu kamienicy Warszawa

Projekt remontu kamienicy Warszawa Wpisywanie zabytków do rejestrów, czyli Gminnej Ewidencji Zabytków czy Rejestru Zabytków, w ostatnich latach przybiera intensywną formę. Zmiany w prawie budowlanym a także w ustawie o Zabytkach spowodowały w praktyce zrównanie rangi...

Nadbudowa Willi

Nadbudowa Willi

Nadbudowa miejskiej willi w zabudowie bliźniaczej w sercu Warszawy – ul Rzymska Nadbudowa willi, budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej w historycznej dzielnicy Warszawy to temat o tyle ciekawy i pasjonujący co pracochłonny. Trudny, bo trzeba współpracować z...

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt kamienicy Warszawa

Projekt Kamienicy Warszawa - Odnowienie Zabytku Zabytkami warszawskimi, zajmujemy się jako projektanci  i miłośnicy zabudowy dawnej Warszawy. Nasze projekty remontów kamienic Warszawskich przedstawialiśmy już nie raz. Pomimo trwającej już od wielu lat wspomaganej...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.